рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.03/10
(40 гласови)

СОДРЖИНА

Посвоениот принц и мистериозната принцеза се здружуваат во трка против мрачните сили за да го заштитат дарот од боговите што може да го врати времето и да му овозможи на неговиот сопственик да владее со светот.
Од тимот што ви ги донесе „Пиратите од Карибите“ на големиот екран, Волт Дизни Пикчрс и Џери Брукхајмер Филмс ви го претставуваат „Принцот од Персија: Песоци на времето“, епска акција/авантура што се одвива во мистичната Персија. Неблагородниот принц (Џејк Гиленхал), иако не сака, се здружува со принцезата (Џема Атертон) и заедно, во трка со мрачните сили за да го заштитат прастариот нож што може да ги ослободи Песоците на времето – дар од боговите што може да го врати времето и да му овозможи на сопственикот да владее со светот. Во режија на Мајк Њувел („Хари Потер и пламениот пехар“), а во филмот играат и Сер Бен Кингсли и Алфред Молина.

Слики

Принцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Кал освајач (1997)

  image
  Због његовог милосрѓа обожавају га његови потчињени, због његове храбрости и одважности обожава га и прелепа пророчица Зарета. Због свега овога, Кул брзо постаје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.