СОДРЖИНА

Посвоениот принц и мистериозната принцеза се здружуваат во трка против мрачните сили за да го заштитат дарот од боговите што може да го врати времето и да му овозможи на неговиот сопственик да владее со светот.
Од тимот што ви ги донесе „Пиратите од Карибите“ на големиот екран, Волт Дизни Пикчрс и Џери Брукхајмер Филмс ви го претставуваат „Принцот од Персија: Песоци на времето“, епска акција/авантура што се одвива во мистичната Персија. Неблагородниот принц (Џејк Гиленхал), иако не сака, се здружува со принцезата (Џема Атертон) и заедно, во трка со мрачните сили за да го заштитат прастариот нож што може да ги ослободи Песоците на времето – дар од боговите што може да го врати времето и да му овозможи на сопственикот да владее со светот. Во режија на Мајк Њувел („Хари Потер и пламениот пехар“), а во филмот играат и Сер Бен Кингсли и Алфред Молина.

Слики

Принцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времетоПринцот од Персија: Песоци на времето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Непријатељ на куќном прагу (2013)

  сабота
  image
  Фил Брокер је бивши агент ДЕА, сада породични човек који се са ќерком преселио у привидно миран јужњачки градиќ како би побегао од проблематичне прошлости. Његова...
 • 47 ронини (2013)

  сабота
  image
  Во оваа епска фантастична авантура, Кијану Ривс го игра Кај, отпадник кој му се придружува на Оиши, водачот на 47-те одметнати самураи. Тие заедно сакаат да му се...
 • Ридиковите хроники (2004)

  сабота
  image
  Бараниот криминалец Ридик пристига на планетата Хелион и треба да се бори против инванзивната империја на Некромонгерите, армија што планира да ги смени или убие...
 • Планета на мајмуните (2001)

  сабота
  image
  Ово је римејк класика из 1968. који у режији Тима Бартона има сасвим нову димензију. Почетком 21. века брод астронаута Лија Дејвидсона (Марк Валберг) руши се на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.