СОДРЖИНА

Рано утрото на 5 септември 1661 година, цел Париз одзвонува бидејќи кралскиот советник Фоке е уапсен. Младиот Луј XIV гордо го презема престолот. Уметниците од цел Париз брзаат кон кралството за да му ја покажат лојалноста на владетелот. Поетот Жан де Лафонтен најмногу се истакнува и не се откажува до смртта...

Слики

ЖАН ДЕ ЛАФОНТЕН

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Еди Орелот (2015)

  понеделник
  image
  Овој филм е инспириран од вистинити настани и претставува приказна за Мајкл Едвардс, наречен Еди Орелот (Тарон Егертон), чуден но храбар британски ски-скокач кој...
 • Хватач је био шпијун (2018)

  понеделник
  image
  Овај напети шпијунски трилер који је више од фикције, оживео је невероватну истиниту причу о Моу Бергу, професионалном бејзбол играчу који је постао шпијун у...
 • Смело срце (2007)

  понеделник
  image
  Мариен Перл тргнува во очајна потрага по Даниел, нејзиниот сопруг новинар, кој исчезнал некаде во Пакситан.
 • Пресудата на мртвиот човек (2012)

  понеделник
  image
  Торни Сегерстед бил еден од водечките шведски новинари во 20-от век. Се борел против Хитлер и нацистичкиот режим, се до својата смрт во 1945. година. Неговите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.