poster

Wife of a Spy

Supai no tsuma (2020)

Режисер: Kiyoshi Kurosawa

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.7/10
(63 гласови)

СОДРЖИНА

A Japanese merchant who leaves his wife behind in order to travel to Manchuria, where he witnesses an act of barbarism. His subsequent actions cause misunderstanding, jealousy and legal problems for his wife.

Слики

Wife of a Spy

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.