Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein (2019)

Режисер: Daniel Gray Longino


рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

When actor David Harbour finds lost footage of his father's disastrous televised stage play of a literary classic, he uncovers shocking family secrets.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.