СОДРЖИНА

Кога градоначалникот решава да го затвори паркот Џелистоун, Јоги и неговиот партнер Бу-Бу ги здружуваат силите со својот стар противник ренџерот Смит за да го спасат паркот и да докажат дека Јоги е „попаметен од просечната мечка!“.
Омилената мечка што краде кошници пристигнува на големиот екран во филмот „Мечката Јоги“, авантура која е комбинација од жива акција со компјутерска анимација. Јоги отсекогаш се потпирал на својот итар ум и на брзите нозе за да биде еден чекор пред иритираните кампери и додека го избегнува својот долгогодишен противник, ренџерот Смит. Но тој и Бу-Бу тукушто ќе се соочат со ситуација која е полоша од сè во што Јоги ги има вплеткано... паркот Џелистоун се продава! За да го покрие своето лошо финансиско работење со градските фондови и за да ја поттикне својата изборна кампања, градоначалникот Браун планира да ѝ го продаде паркот на дрвната индустрија. Семејствата повеќе не ќе можат да ја доживуваат природната убавина што Џелистоун отсекогаш им ја давал, а уште полошо е што Јоги, Бу-Бу и сите нивни пријатели ќе бидат исфрлени од единствениот дом за кој знаат. Соочен со најголемиот предизвик, Јоги мора да докаже дека е навистина „попаметен од просечната мечка“, додека тој и Бу-Бу ги здружуваат силите со ренџерот Смит за да најдат начин да го спасат паркот да не се затвори засекогаш.

Слики

Мечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката ЈогиМечката Јоги

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Next Gen (2018)

  понеделник
  image
  A friendship with a top-secret robot turns a lonely girl's life into a thrilling adventure as they take on bullies, evil bots and a scheming madman.
 • Little Gobbie (2010)

  понеделник
  image
  Tells the story of a reindeer's adventure to find his lost pet dragon through a series of Christmas-themed locales.
 • Роботи (2005)

  понеделник
  image
  Во чудесниот метален универзум, населен исклучиво со механички суштества, живеат незаборавните роботи Родни Коперботом, млад генијален изумител кој сонува да им...
 • Човек-пајак: Нов свет (2018)

  понеделник
  image
  Мајлс Моралес е њујоршки тинејџер со проблеми со училиштето, пријателите и со тоа што е новиот спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.