СОДРЖИНА

Смртоносна битка на нерви започнува помеѓу поморските сили на САД и на СССР кога најдобриот капетан на најновата подморница на СССР ги прекршува наредбите и плови кон САД. Дали сака да пребегне или да започне војна?
Втемелен на бестселерот од Том Кленси и режиран од Џон Мектирнан („Умри машки“), „Лов на Црвениот октомври“ зрачи со високо-технолошка напнатост и со тензија на луѓето што го држат копчето за „Судниот ден“ во нивните раце. Новата технолошки супериорна советска подморница „Црвениот октомври“ плови кон брегот на САД под команда на капетанот Марко Рамиус (Шон Конери). Американската влада мисли дека Рамиус планира да нападне. Осамениот аналитичар на ЦИА (Алек Болдвин) има друга идеја: тој мисли дека Рамиус сака да пребегне, но има само неколку часа да го најде и да го докаже тоа, бидејќи исто така и целата руска поморска и воздушна флота се обидува да го најде. Ловот започнува!

Слики

Лов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомври

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гневен човек (2004)

  четврток
  image
  Поранешниот оперативец на ЦИА, Џон Криси, повторно живнува кога пријателот Рејбурн му наоѓа работа како телохранител на 9-годишната Пита Рамос. Кога ќе ја...
 • Пар, непар (1978)

  четврток
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
 • Бегство од Алкатраз (1979)

  денес
  image
  Никој не може да избега од Алкатраз, така? Кажете му го тоа на крадецот Френк Морис (Клинт Иствуд). Овој филм во режија на Доналд Сигал го прикажува обидот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.