СОДРЖИНА

Смртоносна битка на нерви започнува помеѓу поморските сили на САД и на СССР кога најдобриот капетан на најновата подморница на СССР ги прекршува наредбите и плови кон САД. Дали сака да пребегне или да започне војна?
Втемелен на бестселерот од Том Кленси и режиран од Џон Мектирнан („Умри машки“), „Лов на Црвениот октомври“ зрачи со високо-технолошка напнатост и со тензија на луѓето што го држат копчето за „Судниот ден“ во нивните раце. Новата технолошки супериорна советска подморница „Црвениот октомври“ плови кон брегот на САД под команда на капетанот Марко Рамиус (Шон Конери). Американската влада мисли дека Рамиус планира да нападне. Осамениот аналитичар на ЦИА (Алек Болдвин) има друга идеја: тој мисли дека Рамиус сака да пребегне, но има само неколку часа да го најде и да го докаже тоа, бидејќи исто така и целата руска поморска и воздушна флота се обидува да го најде. Ловот започнува!

Слики

Лов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомвриЛов на Црвениот октомври

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свеци против мафије (1999)

  денес
  image
  Двојица Ираца игром случаја убијају мафијашког боса. Ослобоѓени од оптужби настављају са “чишќењем” града, јер своје дело виде као божији знак. Полицијски...
 • Во името на кралот (2007)

  денес
  image
  Џејсон Статам го игра Фармер, едноставен човек од Кралството Ехб, чија главна задача е да се грижи за своето семејство. Меѓутоа, кога Кралството ќе го освои...
 • Петтиот бран (2016)

  денес
  image
  Во научно-фантастичниот трилер „Петтиот бран, четирите брана од сѐ посмртоносните вонземски напади го оставиле разурнат поголемиот дел од Земјата. Во атмосфера на...
 • Џек Ричер (2012)

  денес
  image
  Шест истрели. Петмина мртви. Еден провинциски град доживува ужас. Но, за неколку часа, полицијата го решава случајот. Но, една работа не е како што треба....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.