рејтинг: 4.5/10
Оценка на корисникот: 2/10

СОДРЖИНА

Комедија. Сабине Кремер и њезин супруг селе се на годину дана у Бангкок јер је Цхристоф добио нови посао. Но над њиховом се среќом ускоро надвију облаци након што им нестане цјелокупна пртљага. Сабине се спријатељи с Кинескињом Лиллy, мајком једне од Емминих пријатељица из разреда. Цхристоф, с друге стране, има проблема на послу. Његова се ситуација побољшава тек након што запосли преводитељицу Елеанор. Сабине примјеќује да Елеанор очијука с њезиним супругом. Кад оде с њом на подуже пословно путовање, Цхристофов шеф Херберт Доллман тражи Сабинино друштво...

Слики

Моја луда година у БангкокуМоја луда година у БангкокуМоја луда година у Бангкоку

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Било еднаш во Мидлендс (2002)

  image
  Џими е шармантен деликвент кој ги напуштил сопругата Ширли и ќерката Марлин кои сега, по повеќе години, живеат со добронамерниот и романтичен Дек. Кога Дек ја...
 • Судија Прист (1934)

  image
  Самопрокламовани "судија" Вилиам "Били" Прист из Кентакија, председава у судском предмету у коме се суди одметнику који је неправедно оптужен за убиство.
 • Романса од роман (2011)

  image
  Новелист во обид Нејт Шеферд и убавата Џени Спаркс се среќаваат во луксузен ресторан во Њујорк, секој излегувајќи од комично кошмарна врска. Нивната случајна...
 • Во воздух (2009)

  image
  Добитникот на Оскар, Џорџ Клуни го игра Рајан Бингам, вработен во корпорација, кој го сака својот живот полн со патувања, но е присилен да се бори за својата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.