СОДРЖИНА

Научници откривају скривени пут који их враќа у далеку прошлост. На том путу све би било лако и под контролом, да у покушају да се врате у садашњост не сусретну диносаурусе месождере који ќе са њима поќи у Лос Анѓелес...

Слики

100 милиона година пре Христа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почеток (2010)

  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
 • Веном 2 (2021)

  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Лудиот Макс (1979)

  image
  Некаде во блиска иднина, по нуклеарната војна, светот е претворен во пустош. По напуштените патишта на австралиската недојдија, една банда разулавени моторџии ги...
 • Ијон Флакс (2005)

  image
  Leto 2415. 400 let potem ko je smrtonosni virus pomoril več kot polovico človeštva, preživeli živijo v močno zastraženem mestu Bragna, ki jih loči od preostalega...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.