poster

Приказна за љубов и страст

Une histoire d'amour et de désir (2021)

драма, романса | Франција
Режисер: Leyla Bouzid
Cinemax 2 | 7.2.23 | 15:45

Оценка на корисникот: 8.9/10
(65 гласови)

СОДРЖИНА

Ахмед (18), Французин со алжирско потекло, израснал во предградијата на Париз. На универзитетот ја запознава Фара, млада Тунижанка, полна со енергија, која штотуку пристигнала во Париз. Додека открива збирка со сензуална и еротска арапска литература за која никогаш не ни замислувал дека постои, Ахмед длабоко се вљубува во Фара, и иако буквално е обземен од страст, тој ќе се обиде да ѝ одолее.

Слики

Приказна за љубов и страст

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ангелски очи (2001)

  image
  Мистериозен човек го привлекува борбена полицајка и меѓу нив почнува необична врска бидејќи не е сè како што изгледа.
 • Njeriu i mirë (1983)

  image
 • Пријатељице (1955)

  image
  Млада Цлелиа враќа се из Рима у родни град Торино гдје намјерава отворити модни салон. У Торину се почиње дружити с Росеттом и њезине три богате пријатељице......
 • Одлазак у Каиро (2009)

  image
  Удата уредница магазина заљубљује се у старог пријатеља свог мужа док се налази на одмору у Каиру. Џулијет је уредница часописа, среќно удата за Марка, канадског...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.