poster

Detective Conan: Strategy Above the Depths

Meitantei Conan: Suiheisenjyou no sutorateeji (2005)

Режисер: Yasuichirô Yamamoto

Оценка на корисникот: 7.8/10
(249 гласови)

СОДРЖИНА

A ship owned by the Yatsushiro group hit an iceberg and sank. Fifteen years later the Yatsushiro group invite Detective Kogoro and his friends on a cruise where a murder subsequently takes place. Now Conan and the police attempt to identify the murderer.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Агата и полноќните убиства (2020)

  image
  Убивањето на Поаро во хаосот на Втората светска војна се чини злонамерно, но Агата има план. Романот му го продава на приватен купувач, голем обожавател кој би...
 • Цамелот (1998)

  image
  When King Gerlach dies, he asks Merlin the Magician to care for Baby Arthur and do his best to see that when Arthur is grown, he takes his rightful place as King....
 • Големиот глушец детектив (1986)

  image
  На улиците на Лондон во 1897 година, големиот гушец детектив Базил и неговиот придружник д-р Досон го истражуваат киднапирањето на еден производител на играчки,...
 • Дух во оклопот (1995) (1995)

  image
  2029 - Женски владин сајбер агент и Внатрешното биро за истраги се на вистинската трага на „Марионетскиот мајстор“ - компјутерски вирус способен да ги нападне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.