рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(118 гласови)

Содржина

Животите на пет сестри во џорџијанската ера се превртува наопаку кога богат млад човек и неговиот најдобар пријател пристигаат во неговото соседство. Врз основа на роман на Џејн Остин.

Слики

Гордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасудаNBC UniversalГордост и предрасудаГордост и предрасудаГордост и предрасуда

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тераса на крову (1995)

  image
  Два педесетогодишњака живе усамљено у Београду и сваки на свој начин подноси голготе рата, санкција и безнаѓа. Обојица верују да им се више ништа лепо не може...
 • Пријатели (2019)

  image
  Вистинскиот пријател е секогаш тука, и во добро и во зло. Откако ќе добијат вест што од корен ќе им го смени животот, членовите на семејството Тиг наоѓаат...
 • Боље од бекства (1993)

  image
  Стамена, Американка југословенског порекла долази први пут у земљу својих предака да би учила језик. Случајно упознаје младог београдског глумца Алексу, у кога се...
 • Ана Карењина (1948)

  image
  Ана Карењина је један од Толстојевих најлепших романа, описује друштвену и личну психологију тога доба. Радња се врти око две љубави - једне среќне и једне...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.