СОДРЖИНА

Он је велики љубитељ жена, па уместо једне он има чак три веренице. Све три су стјуардесе: једна ради у авио компанији Луфтханса, друга у Аир Францеу, а треќа у Бритисх Унитеду. Једино на што Бернард мора посебно пазити је распоред летова, како се даме не би у исто време затекле у његовом париском стану. Меѓутим, када Бернарду у посету стигне колега Роберт Реед (Јеррy Леwис), све крене по злу. Ситуација постане још и гора када се промени распоред летова његових вереница. Бернардов савршен план полако пропада...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Што сме му згрешиле на Бога (2014)

  image
  Француска комедија за една богата католичка двојка која е несреќна поради тоа што три од нивните ќерки се мажат надвор од својата верска и етничка група. А кога...
 • Вечера за шутраци (2010)

  image
  Тим е директор со голем потенцијал и конечно ја добива својата прва покана за „вечерата со идиоти“, месечен настан кој го организира неговиот шеф и во кој се...
 • Тед (2012)

  image
  Создавачот на „Семеен тип, Сет Мекферлејн го носи својот впечатлив хумор на големиот екран, првпат како сценарист и режисер. Во живата акциона и анимирана...
 • Мојот пес Глупчо (2019)

  image
  Анри Моен е писател на средна возраст кому инспирацијата му го свртела грбот и кој со години не објавил ништо што вреди да се спомене. Кај жена му и четирите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.