рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 7.1/10
(31 глас)

Слики

Реквием за еден сонLionsgateLionsgateLionsgateLionsgate

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Return of the Dead Army (1989)

  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Ладнокрвно (2007)

  image
  Тони, поранешен војник кој преминал од другата страна на законот, сака да сработи уште една работа пред да се врати во нормалниот колосек. Софија, млада жена...
 • Насмевката на Мона Лиза (2003)

  image
  Џулија Робертс е професорка на колеџ во раните 1950-ти која предизвикува бранови кога ги охрабрува своите млади студентки да размислуваат самостојно. Улоги: Меги...
 • Крадљивци бицикала (1948)

  image
  Радња филма одвија се у Риму после Другог светског рата. Антонију Ричију (Ламберто Маѓорани), незапосленом раднику нуде посао лепљења плаката у послератној...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.