Оценка на корисникот: 7.6/10
(242 гласови)

СОДРЖИНА

Genjibotaru thief gang members keep getting killed recently. Each member hold a Yoshitsune story. Sannoh Temple got its important Buddha statue Yakushi stolen for 8 years. it's getting to be their opening 3 days later. could they find Yakushi within 3 days?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Големиот глушец детектив (1986)

  image
  На улиците на Лондон во 1897 година, големиот гушец детектив Базил и неговиот придружник д-р Досон го истражуваат киднапирањето на еден производител на играчки,...
 • Скуби Ду! (2020)

  image
  Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие...
 • Цамелот (1998)

  image
  When King Gerlach dies, he asks Merlin the Magician to care for Baby Arthur and do his best to see that when Arthur is grown, he takes his rightful place as King....
 • Плои (2018)

  image
  Главни јунак је Цврле који није научио да лети на време кад његова породица мигрира у топлије крајеве, те он мора да наѓе начин да се избори са зимом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.