рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Џесмарк, малтешки рибар, се бори со новооткриеното истекување во неговиот дрвен чамец луцу. Едвај составувајќи крај со крај, тој го гледа својот живот - и семејната традиција на генерации пред него - нарушен од намалување на рибниот фонд, безмилосната рибна индустрија и стагнирачкиот екосистем. Очаен да се грижи за сопругата и нивниот новороден син, чии пречки во развојот бараат третман, Џесмарк постепено навлегува во незаконски риболов на црниот пазар.

Слики

Рибарски чамец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.