СОДРЖИНА

Џесмарк, малтешки рибар, се бори со новооткриеното истекување во неговиот дрвен чамец луцу. Едвај составувајќи крај со крај, тој го гледа својот живот - и семејната традиција на генерации пред него - нарушен од намалување на рибниот фонд, безмилосната рибна индустрија и стагнирачкиот екосистем. Очаен да се грижи за сопругата и нивниот новороден син, чии пречки во развојот бараат третман, Џесмарк постепено навлегува во незаконски риболов на црниот пазар.

Слики

Рибарски чамец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зора (2020)

  image
  Во блиска иднина, избувнуваат нови конфликти во една осамена долина. Луѓето ги напуштаат домовите, бегајќи од насилството во неизвесност. Ика, Матија и нивните...
 • Рози (2018)

  image
  Една жена, нејзиниот партнер и нивните четири деца стануваат бездомници откако сопственикот ја продава нивната изнајмена куќа. Во тек на 36 часа, парот очајно...
 • The Hand of God (2021)

  image
  In 1980s Naples, Italy, an awkward Italian teen struggling to find his place experiences heartbreak and liberation after he's inadvertently saved from a freak...
 • Херој (2021)

  image
  Рахим је у затвору због дуга који није могао да врати. Током дводневног слободног одсуства из затвора он покушава да убеди повериоца да повуче жалбу на исплату...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.