СОДРЖИНА

Писателот Антонио Прието одлучува да го помине летото во планините надвор од Малага, каде што се надева дека ќе најде мир и спокој и инспирација за неговиот следен роман. Таму ја запознава Берта, жена која веднаш го привлекува, и уште неколку чудни ликови за кои почнува да истражува и пишува. Антонио наскоро дознава дека мештаните кријат многу тајни, а исто така и застрашувачка и мрачна легенда. Неговите искуства додека е таму ќе го наведат да открие дека, понекогаш, реалноста е многу почудна од фикцијата...

Слики

Куќата на полжавите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подељен (2016)

  image
  Иако је Кевину (Јамес МцАвоy) његов психијатар, др Флетцхер (Беттy Буцклеy) потврдила да има 23 различите личности, остаје још увек упитно која личност доминира...
 • Elevator (2011)

  image
  Девет странаца је заробљено у лифту Wалл Стреета. Сватко има мотив. Један има бомбу. Учинит ќе све да преживе.
 • Икс (2022)

  image
  Убиствениот хорор на писателот и режисер Ти Вест ја раскажува приказната за екипа на филмови за возрасни од 1970-тите која оди на оддалечена фарма во Тексас за да...
 • Велика бела ајкула (2021)

  image
  Забаван лет до удаљеног атола претвара се у ноќну мору за пет путника када им се хидроавион уништи у чудној несреќи и кад се наѓу заробљени на сплаву, 100 миља од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.