СОДРЖИНА

Краљ не може да повјерује у чињеницу да је његова вољена ќерка, принцеза Барбара, веќ одрасла. Док су сви ометени припремом њене роѓенданске забаве, престо преузима подмукли службеник Ласица. Меѓутим, незадовољан што је једини владар Краљевства, планира и да се ожени Барбаром. Принцеза Барбара бјежи из палате дубоко у шуму. Ту проналази Бугија одметника и његовог пријатеља Злог зеца. Барбарино присуство ремети обичан момачки живот двојице пријатеља. Барбара се мијеша у све, намеќе сопствена правила и иде им на живце својим маштањима о принцу Едварду. Замишља како принц Едвард побјеѓује варалицу, врац́а краља и проси Барбару. Да би се ослободио Барбаре, Буги одлучује отиц́и толико далеко да тражи принца Едварда, заустави Ласицу и успостави ред у краљевству.

Слики

Моје слатко чудовиштеМоје слатко чудовиште

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Среќен змеј (2009)

  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • The Great Bear (2011)

  image
  Jonathan, 11, usually spends his vacations alone with his grandfather who lives on the edge of a vast forest populated by mythical animals. This year his kid...
 • Непаројадци (2016)

  image
  Тие се мали суштества кои живеат покрај нас луѓето и се одговорни за чорапите кои исчезнуваат кога останува по еден чорап од парот. Јадат чорапи, но само по еден...
 • Малиот Стјуарт 2 (2002)

  image
  Стјуарт го спасува канаринецот Маргало од еден сокол. Тој се преселува во неговото семејство што не му се допаѓа на кучето Сноубел. Еден ден, Маргало исчезнува,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.