СОДРЖИНА

Анимиран филм за зоолошка градина која спасува и вдомува митолошки суштества. Филмот ги следи чуварите на криптозоолошката градина низ богат халуцинаторен свет додека се борат да фатат баку (легендарно хибридно суштество кое јаде соништа) и почнуваат да се прашуваат дали треба да ги покажуваат овие ретки ѕверки во границите на зоолошката градина или дали овие митски суштества треба да останат скриени и непознати. Во меѓувреме, еден вљубен пар по грешка го пронаоѓаат патот до Криптозоолошката градина, што доведува до непредвидливи последици во 1960-тите години во Сан Франциско.

Слики

Криптозоолошка градина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Запознајте ги Спартанците (2008)

  image
  Кралот Леонидас на Спарта и неговата армија од 12 војници влегуваат во војна со Ксеркс од Персија, борејќи се до смрт за слободата на Спарта.
 • Чаробни пролаз (2020)

  image
  Узбудљива и живописна авантура одвешќе ќе вашу породицу у морске дубине, у крајолике очаравајуќе лепоте, али и велике опасности. Прича прати младог делфина бујне...
 • Божиќна збрка (2006)

  image
  Марy Цласс (Јеннy МцЦартхy) привремено замрзне своју успјешну каријеру у Неw Yорку и врати се куќи како би након очева инфаркта водила његов посао. Но њезин је...
 • Kingdom in the Clouds (1969)

  image
  A young man's quest for a kingdom promising eternal youth and immortality. To reach his goal he must fulfill the three wishes of the Emperor's daughter, retrieve...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.