СОДРЖИНА

Во овој мрачен, но смешен и забавен мјузикл, срамежливиот Симор и веселата Одри не ја препознаваат љубовта помеѓу нив, но го препознаваат финансискиот потенцијал на нивното чудно растение. Но, омилената храна на ова растение е крв.
Симор е сираче и бубалица и работи во една неугледна цвеќарница. Тој го минува времето вршејќи ги своите рутински работи и сонувајќи за својата колешка, Одри. Потоа, еден ден, по едно помрачување на сонцето, Симор открива едно чудно растение. Егзотичното растение привлекува муштерии, ја спасува продавницата од банкрот и го прави Симор херој во очите на Одри. Но, растението има чуден апетит, а го интересира и Одри. Врз основа на филмот и сценскиот мјузикл од 1961.

Слики

Продавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужасиПродавничка на ужаси

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писта (2010)

  денес
  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
 • Вујко Нино (2003)

  денес
  image
  Оддалечена и прилично нефункционална фамилија повторно се зближува, кога од Италија во Чикаго изненадено во посета им доаѓа одамна изгубениот чичко Нино.
 • Vacanze di Natale '95 (1995)

  денес
  image
  Two Italians are on holiday in Aspen in Colorado. The first one is Lorenzo whose daughter is crazy about Luke Perry (Beverly Hills 90210 actor) and wants to meet...
 • Дијамантино (2018)

  денес
  image
  Португалска фудбалска звезда Дијамантино Матаморос (Карлото Кото) срамотно завршава каријеру. Уверен да је његова генијална способност да игра фудбал сада...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.