Оценка на корисникот: 8.2/10
(263 гласови)

СОДРЖИНА

In 1993, Kazato Kyosuke (29) was titel the youngest surgeon in Tohto University hospital. but one operation destroyed his golden left wrist. Kazato still remember this grudge from Jinno Tomotsu (29), who was same age with Kazato. In 1999, 6 years after, they met again and Kazato cut Jinno's cartoid. Police judged that suicide. Now it is 2000. 2 police, Narasawa(45) and Shiba(31) suddenly got shot off dead in beika Park telephone booth and apartment's car park with police handbook related. Shiratori replied NEED NOT TO KNOW in his sister (younger) Sara's wedding banquet when Mori and Conan keep asking Takagi (Tobias). Until Sato got shot, they told Mori and Conan what happened 7 years ago about his senior Tomonari and his only son Makoto Tomonari(18). Now Makoto is 25. He kept chasing Mori and was being judged as the killer until in Tropical land, Makoto was being proven innocent. Finally who was the killer?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Смрт на Нил (2022)

  image
  Одеднаш неговиот одмор се прекинува кога медениот месец на една совршена двојка е трагично скратен заради убиец на бродот. Прекрасни пустински пејсажи,...
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Рашомон (1950)

  image
  Радња филма одвија се у Јапану, у манастиру Рашомон где се сусреќу један дрвосеча и свештеник, а ту је и њихов пријатељ коме они препричавају један догаѓај....
 • Смртоносен меден месец (2010)

  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.