СОДРЖИНА

Милостив ангел или убиствениот „Доктор Смрт? Џек Керворкијан е една од централните фигури во современата американска историја, човек чие страсно верување дека луѓето имаат право да умрат му донесе пофалби и понижувања. Добитникот на Оскар и Еми, актерот Ал Пачино го оживува ликот на „Доктор Смрт во сосема новата презентација на Ејч-Би-Оу Филмови: „Вистината за Џек, режиран од Бери Левинсон, добитник на Оскар.
Во овој моќен филм, поддржувачите се противат бидејќи доктор Џек Кеворкијан, лекар од Мичиген познат по тоа што измислил „Машина за самоубиство за да им помогне на оние болни од неизлечива болест да починат со достоинство, трпи судења во и надвор од судниците заради она во што силно верува.

Слики

Вистината за ЏекВистината за ЏекВистината за ЏекВистината за ЏекВистината за ЏекВистината за ЏекВистината за ЏекВистината за ЏекВистината за ЏекВистината за Џек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Они (2018)

  image
  Биографија бившег италијанског премијера и бизнисмена Силвија Берлусконија. Радња се одвија углавном у његовој палати на Сардинији. Његова личност, политичка...
 • Joe Bell (2020)

  image
  The true story of a small town, working class father who embarks on a walk across the U.S. to crusade against bullying after his son is tormented in high school...
 • Спенсер (2021)

  image
  Радња филма смештена је у 1991. годину током божиќних празника када се принцеза Дајана почела суочавати са својом тешком одлуком да оконча брак с принцом Чарлсом....
 • Qortimet e vjeshtës (1981)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.