рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

„Понеделник“ ја следи приказната на Мики (Себастија Стен) и Клои (Дениз Гог), двајца Американци на триесетина години, кои живеат во Атина и кои се запознаваат еден бурен летен викенд. Кога престојот на Клои во Грција се доближува до крајот, таа одлучува да се откаже од успешната работа во САД и да истражи дали страста на еден викенд може да ја издржи реалноста на неизбежниот понеделник.

Слики

ПонеделникПонеделникПонеделникПонеделник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Излазак сунца (1927)

  image
  Привлачна жена из града завела је млада фармера те му предложи да утопи своју дражесну супругу у језеру приликом пута у град. Он то и покуша, али емоционално...
 • The Outsider (2018)

  image
  Cristian works at one of the Milan agencies as a graphic designer. One day he decides to give up this job to seek his own way and answer the questions that bother...
 • Крајот на една афера (1999)

  image
  По љубовната афера, писател и сопругата на неговиот најдобар пријател случајно повторно се среќаваат и тогаш се разгорува неговата опседнатост со неа. Во главните...
 • Многу добри девојки (2013)

  image
  Оваа нежна младешка драма, полна со чувства, прикажува две тинејџерки од Њујорк кои доживуваат настани што носат напнатост во нивниот меѓусебен однос за време на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.