СОДРЖИНА

Давајќи им можност на креативците да се изразат додека се затворени во своите домови за време на пандемијата на КОВИД-19, „Со/Во“ опфаќа низа од искусни режисери, па до дебитанти, сите опремени со Ајфон за да ги оживеат своите визии.
Антологиски филм сниман за време на пандемијата со КОВИД-19. Давајќи им можност на креативците да се изразат додека се затворени во своите домови за време на пандемијата на КОВИД-19, „Со/Во“ опфаќа низа од искусни режисери, па до дебитанти, сите опремени со Ајфон за да ги оживеат своите визии. Исто толку искрен колку и разновиден, „Со/Во“ обединува одлична екипа режисери и актери за детално да ги прикаже многуте домашни предизвици на КОВИД во еден вид филмска временска капсула. Нијансираните изведби на Џулијан Мур, Дон Чидл, Ребека Хол и други го заземаат централното место, додека режисерите како Сана Латан и Крис Купер го прават своето режисерско деби. Заедно, тие обезбедуваат трогателен оптимистички запис на една од најтешките години на оваа генерација, ако не и најтешката.

Слики

Со/Во: Дел 1

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Приказната за Одри Хепберн (2000)

  image
  Биографски филм за една од најголемите легенди на Холивуд - Одри Хепберн. Приказната почнува со нејзиното детство, ја опишува нејзината кариера на балерина и...
 • Тајна Николе Тесле (1980)

  image
  Млади, талентовани и независни проналазач Никола Тесла долази у Америку, где се прво ангажује у компанији славног проналазача Едисона, а касније за независне...
 • Питање пола (2018)

  image
  Истинита прича о Рут Бејдер Гинсберг, њеној борби за једнака права жена и тешкоќама које је морала да превазиѓе како би постала придружени судија Врховног суда...
 • Убод (2011)

  image
  Приказна за адвокат-зависник од дрога, кој ги користи резервите на лекови од компанијата, додека се бори со неговите лични „демони.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.