СОДРЖИНА

Понекогаш промените доаѓаат на четири нозе. Номинираниот за Оскар, Џеф Бриџис, игра во филм според вистинска приказна за две души трансформирани преку еден неверојатен сојуз: Една кучешка година, Заснован врз вистински мемоар од 2003 година напишан од авторот на бестселери Џон Кац, филмот раскажува приказна за средовечен писател во средовечна егзистенцијална криза кој импулсивно се согласува да посвои овчарско куче. Како што кучето прави хаос во неговата куќа во предградието, обидите на Џон да го заузда не се многу успешни. Но, преселба во куќа во руралниот дел, комбинирана со лекции за однесување од вистински тренер на кучиња и нејзиното стадо овци полека почнува да придонесува за однесувањето на кучето, и најважно, за самиот Џон. Во филмот играат и Лорен Амброз (номинирана за Еми од Два метри подземја на HBO) и Лоис Смит (Вистинска крв на HBO). Режија и сценарио на Џорџ Лаву.

Слики

Кучешка година

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Романса од роман (2011)

  денес
  image
  Новелист во обид Нејт Шеферд и убавата Џени Спаркс се среќаваат во луксузен ресторан во Њујорк, секој излегувајќи од комично кошмарна врска. Нивната случајна...
 • Доаѓа изненадувањето! (2009)

  денес
  image
  Анџела и Кертис се млад брачен пар, посветен на кариерата. Тие сѐ уште не размислуваат за семејство. Кога ќе дознае Анџела дека е трудна, таа не ќе знае дали да...
 • Национална класа - филм (1979)

  денес
  image
  Бранимир Митровиќ. Флојд, голем љубовџија и уште поголем љубител на автомобилски трки подготвен е да направи се за да победи на својата најважна трка...
 • Велика трка (2013)

  денес
  image
  Франсоа Ноел обожава славну трку „Тур де Франс“. И одлучи да учествује на свој начин. Али супрузи и сину обеќао је одмор. На који су, на крају, разочарани,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.