СОДРЖИНА

Мистична драма У измаглици Бертранда Тавернијера био је номинован за Златног медведа на филмском фестивалу у Берлину. Истражујуќи убиство младе жене, детектив Дејв Робисо случајно среќе пар холивудских звезда Елрода Сајкса и Кели Драмонд, који су дошли у његов мали град, да снимају филм о Граѓанском рату.
Дејв хапси Елрода, због вожње у пијаном стању. Пошто му је предочено да може да оде у затвор, Елрод почиње да прича о лешу у стању распада, који су Кели и он пронашли у мочвари. Дејв се тада присеќа убиства у мочвари које је он видео као тинејџер. Откриќе са собом доноси мноштво чудних догаѓаја и везу са великим бројем убистава у тој области. Све жртве су биле младе жене, а сви докази воде ка Дејвовом некада добром пријатељу, мафијашу Џулијусу Балбонију.

Слики

У измаглициУ измаглициУ измаглициУ измаглициУ измаглици

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  вторник
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Телефонска говорница (2002)

  среда
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
 • Виртуелен насилник (2015)

  среда
  image
  Компјутерски хакер принудува британска тинејџерка да ги извршува неговите обврски. Доколку одбие, хакерот во јавност ќе ги извади нејзините експлицитни фотографии.
 • Градот на гревот (2005)

  среда
  image
  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.