poster

Мистерии од крстозборот 4

Crossword Mysteries: Terminal Descent (2021)

Режисер: Peter Benson

Оценка на корисникот: 9/10
(68 гласови)

СОДРЖИНА

Откако волонтира да учествува во натпревар за решавање крстозбори со новиот суперкомпјутер, уредничката на крстозбори Тес Харпер е вовлечена во истрагата на бизарното убиство на еден технолошки директор. Играат Лејси Чаберт, Бренан Елиот, Барбара Нивен и Џон Капелос.

Слики

Мистерии од крстозборот 4

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чанкинг експрес (1994)

  image
  Хонгконшкиот режисер, Кар Вај Вонг воспостави уникатен стил со овој психолошки филм кој раскажува две слични, но и неповрзани приказни за осаменоста и отуѓеноста...
 • Сицилијанска приказна за духови (2017)

  image
  Филмот се фокусира на мистериозното исчезнување на Џузепе, 13-годишниот син на шефот на мафијата. Во контраст на индиферентноста на луѓето околу неа, Луна –...
 • Убиство во Ориент експрес (2017)

  image
  Познатиот детектив Херкул Поаро (Кенет Брана) го истражува убиството на еден богат американски бизнисмен, кој патува со најпознатиот воз на светот. Ова е нова...
 • Смрт на Нил (2022)

  image
  Одеднаш неговиот одмор се прекинува кога медениот месец на една совршена двојка е трагично скратен заради убиец на бродот. Прекрасни пустински пејсажи,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.