poster

Kings Go Forth

Kings Go Forth (1958)

Режисер: Delmer Daves

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

Race, love, and war. The Allies have landed in France, set up in a coastal town, where Lt. Sam Loggins, a serious guy from Manhattan's west side, falls hard for Monique Blair, an American raised in France. Loggins' sergeant, Britt Harris, a playboy from Jersey, also finds Monique attractive. She chooses one to love and the other to befriend after disclosing her parents' history and why she lives in France. The men say it makes no difference, a wedding is announced, and the soldiers face a dangerous mission behind enemy lines. But is everyone being truthful?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Историја љубави (2016)

  image
  Ова љубавна прича прати живот Леа, јеврејског мигранта из Пољске, који се никад није опоравио од губитка његове највеќе љубави, Алме, која је са породицом одбегла...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Лакомб Лисјен (1974)

  image
  Године 1944. осамнаестогодишњи младиќ из француског градиќа сураѓује с нацистичким режимом и притом се заљуби у жидовску дјевојку... Филм је добио награду БАФТА...
 • Англискиот пациент (1996)

  image
  Во Втората светска војна, во полска болница во Италија, британски сојузници се грижат за мистериозен странец, кому не му го знаат минатото. Откривањето на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.