рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Филм о животу и каријери ексцентричног авангардног комичара Ендија Кауфмана. Он је, поред незаборавних улога био познат и по томе што је себе прогласио за светског шампиона у рвању. Џери Ловлер (глуми сам себе), професионални рвач, не може више да поднесе Кауфманово хваљење и одлучује да га изазове

Слики

Човек на Месецу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Боемска Рапсодија (2018)

  недела
  image
  „Боемска рапсодија“ ги слави групата „Квин“, нејзината музика и нејзиниот неверојатен пејач Фреди Меркјури. Фреди им пркосеше на стереотипите и конвенциите за да...
 • Живот со Пикасо (1996)

  недела
  image
  Приказна за Франсоа Жило, единствената љубовница на Пабло Пикасо која била доволно силна за да ја издржи неговата жестока суровост и да продолжи да живее.
 • Легенда (2015)

  недела
  image
  Филм прати Роналда и Реџиналда Креја, два енглеска гангстера који су терорисали Лондон педесетих и шездесетих година прошлог века, поставши легенде. Невероватним...
 • Сноуден (2016)

  недела
  image
  Разочаран од разузнавачките агенции, врвниот аналитичар Едвард Сноуден дава отказ од Агенцијата за национална безбедност (НСА). Тој е запознаен со фактот дека се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.