СОДРЖИНА

Едно момче со пријателите открива заговор да се пушти опасен компјутерски вирус. Тие мора да ги употребат своите вештини за да ги откријат доказите додека бегаат од Тајната служба и злобниот компјутерски гениј одговорен за вирусот.
Зиро Кул – вистински име Дејд Марфи - е легенда меѓу своите врсници. Во 1988 година, тој сам хакирал 1507 компјутери на Вол Стрит, создавајќи светски финансиски хаос. Единаесетгодишниот Дејд Марфи има досие кај ФБИ – забрането му е да допира дури и копчиња од телефон до 18-от роденден. Поминале седум години без ниеден бајт, а сега тој е гладен. Кејт Либи, Асид Барн, има лаптоп што работи со неверојатна брзина. Кога Зиро Кул ќе наиде на Асид Барн, битката меѓу половите се разгорува. Но, нема борба меѓу нив кога ќе треба да се борат против „Чумата“, еден генијален хакер вработен од корпоративен гигант кој го користи својот талент за да се збогати преку вирус. Згора на тоа, има план да ги намести Дејд, Кејт и нивните пријатели за вражјиот индустриски заговор. Младата група хакери ги ангажира најдобрите од „сајбернет“ подземјето за да ги исчистат своите имиња.

Слики

ХакериХакериХакериХакериХакериХакериХакериХакери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сите патишта водат кон Рим (2015)

  недела
  image
  Меги е самохрана мајка и професорка на факултет во Њујорк. Во обид да пронајде заеднички јазик со Самер, нејзината ќерка тинејџер, Меги заминува во село во...
 • Предлог (2009)

  недела
  image
  Сандра Булок игра во романтичната комедија „Предлог“, како една канадска имигрантка која создава тешка работна атмосфера за своите подредени во канцеларијата....
 • Доцна навечер (2019)

  недела
  image
  Светот на легендарната домаќинка на ноќно ток-шоу се превртува наопаку кога таа најмува жена за писател. Нејзината одлука има ненадејни урнебесни последици кога...
 • Кејт и Леополд (2001)

  недела
  image
  Кејт Мекеј е жена од 21. век, а Леополд е шармантен ерген од 19. век. Кога двајцата странци ќе се сретнат во Њујорк, вековните разлики се судираат.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.