СОДРЖИНА

По смртта на мајка си, дванаесетгодишниот Сет оди да живее со баба му и дедо му на нивната фарма. Мрзоволниот стар Мердок не е баш пресреќен поради присуството на својот внук и е прилично груб кон него. Тој остро се противел на мешаниот брак на својата ќерка и не сака да слушне ништо за татко му на Сет, Индијанец кој херојски загинал во Виетнам кога Сет бил бебе. Од друга страна, бабата многу го сака Сет, но после одредено време и таа умира. Сет и дедо му остануваат сами.

Слики

Долгиот Пат До Дома

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Binarët (1987)

  image
 • Лисице (1970)

  image
  У горштачком мјесту испод планине Динаре, немирне 1948. године, сеоска је свадба. Осим весеља, присутан је немир и стрепња тога доба. На свадби је и Андрија,...
 • Сунце туѓег неба (1968)

  image
  Радници емигранти постају жртве преваранта који им је обеќао посао у иностранству. Не би ли од оца добио новац који му је неопходан да би отпутовао и побегао од...
 • Ученички (2020)

  image
  11-годишната Селија учи во школо за калуѓерки во Шпанија во 1992. Таа е добро девојче: одговорна ученичка и внимателна ќерка. Доаѓањето на нова соученичка ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.