poster

Вечно

Mindörökké (2021)

драма | Унгарија
Режисер: György Pálfi
Cinemax 2 | 18.8.22 | 00:35

рејтинг: 7.5/10

СОДРЖИНА

Во постапокалиптично унгарско-украинско село каде што сè е гнило, Оксенас е единствениот херој, оној кој се обидува да преживее среде дивјаците и војната, оној кој им помага на сите, додека е фатен во љубовен триаголник кој ќе ја дефинира неговата иднина.
Заснован на унгарскиот роман „Нашата улица“ од Шандор Тар, филмот прикажува едно постапокалиптично унгарско-украинско село каде што сè е гнило, авионите случајно се уриваат, а само алкохолот ги движи луѓето наоколу - без пари, без струја, само размена. Во оваа пустелија, Оксенас е единствениот херој, оној кој се обидува да преживее среде дивјаците и војната, оној кој им помага на сите, додека е заглавен во љубовен триаголник кој ќе ја дефинира неговата иднина.

Слики

Вечно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кучешка љубов (2000)

  понеделник
  image
  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата...
 • Керол (2015)

  понеделник
  image
  Љубовна драма чије дејствие се одвива во Њујорк во педесеттите години од минатиот век кога истополната врска била речиси кривично дело- Млада фотографка се...
 • Nëntori i dytë (1982)

  понеделник
  image
  A drama about the road of albanians for their country's independence.
 • (2007)

  понеделник
  image
  Диана, жена из предграѓа, анализира свој наизглед савршен живот, а и свој здрав разум на петнаесту годишњицу трагичне пуцњаве у средњој школи. Враќајуќи се у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.