СОДРЖИНА

Среде Париз, љубезна и ексцентрична милионерка им го остава својот имот на Војвотката, нејзина мачка од високото друштво и на нејзините три мачиња. Следуваат смеа и авантури кога алчниот батлер се претвора во киднапер на мачки.
Оваа сказна почнува во Париз, кога една љубезна и ексцентрична милионерка му го остава целиот свој имот на своето семејство - семејство на преубави мачки од високото друштво. Кога алчниот батлер Едгар дознава за тоа, ја киднапира Војвотка, елегантна и слаткоречива мајка и нејзините три палави мачиња, кои ги остава во провинција. Набргу, тие тргнуваат да си одат дома, придружувани од шармантниот Томас О'Мали, снаодлив уличен мачор, кој ги носи на својата платформа, каде што Скет Кет и неговите џезисти ја свират незаборaвната „Секој сака да биде мачка“. Со врвна анимација на Дизни и со музика од оскаровци, браќата Шерман, „Мачки од високо друштво“ е вонвременско богатство и последен анимиран филм што е продуциран лично од Волт Дизни.

Слики

Мачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштвоМачки од високо друштво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Алвин и верверичките: Второ цивкање (2009)

  image
  Има многу одлични филмски продолженија. Има и филмови-претходници. Сега, подгответе се за првото ВТОРО ЦИВКАЊЕ на светот, каде Алвин, Симон и Теодор конечно се...
 • Мечокот од север (2016)

  image
  Далеку од неговиот дом на Арктикот, поларното мече Норм и неговите тројца пријатели ќе завршат во Њујорк, каде ги очекуваат неверојатни авантури. За дрдорливиот...
 • Тарзан 2 (2005)

  image
  Пред да стане крал на џунглата, Тарзан бил чудно младо дете што се обидувало да се вклопи во средината. Кога неговото семејство е доведено во опасност, Тарзан...
 • Авиони (2013)

  image
  Светот на анимираниот филм „Автомобили прави прелет кон анимираниот филм „Авиони, воздушна анимирана комедија, преполна со акција и авантура. Придружете му се на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.