СОДРЖИНА

Група тинејџерки се сместени во дом за згрижување со социјални работници. Тие живеат под ист покрив, но не се избрале еден со друг. Ова искуство создава неочекувани тензии и интимности. Еден инцидент предизвикува синџир на прекумерни реакции, но нивната страст за животот, исто така, ги зајакнува врските. Исто како фамилија.

Слики

Фамилија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хитна помоќ (2009)

  image
  Никада раније није био случај да хитна помоќ буде инспирација за тако дирљиву причу. Спремна је да због жртава рата или разигране деце путује кроз простор и...
 • Мажите во компанијата (2010)

  image
  Боби Вокер има голема куќа, вози Порше, има убава жена и две прекрасни деца. Кога не е во канцеларијата, тој ги усовршува потезите на теренот за голф или склучува...
 • Brides (2014)

  image
  Nutsa lives with her two small children in suburb of Tblissi, Georgia. With her Goga, they would bee today a regular family if he hadn't been arrested. Between...
 • Дневник за Џордан (2021)

  image
  Во режија на Дензел Вашингтон и со Мајкл Б. Џордан во главната улога со сценарио на Вирџил Вилијамс, „Дневник за Џордан“ е заснован на вистинска приказна за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.