poster

Нахуел и магичната книга

Nahuel y el Libro Mágico (2020)

Режисер: Germán Acuña

рејтинг: 6.9/10

СОДРЖИНА

Нахуел живее со татко му во рибарски град, но сепак има голем страв од морето. Еден ден, Нахуел наоѓа магична книга која се чини дека нуди решение за овој проблем, но мрачен волшебник ја бара книгата и го заробува татко му. Тука започнува неговата фантастична авантура: да го спаси својот татко додека ги надминува своите најдлабоки стравови.

Слики

Нахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книгаНахуел и магичната книга

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мој мали пони: Екуестриа Гирлс Сунсет'с Бацкстаге (2019)

  денес
  image
  У овој посебној епизоди, Сунсет Схиммер и Пинкие Пие радују се концерту свог омиљеног бенда који ће наступити на музичком фестивалу Старсвирлед, али Екуестриан...
 • Кловн (2020)

  денес
  image
  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е...
 • Овчица Шоне (2015)

  денес
  image
  Када овчица Шоне одлучи да узме слободан дан да би се мало одморио, упадне у низ невоља са својом дружином. Уместо дана проведеног у лешкарењу, заједно са својим...
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  денес
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.