рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Документарно-анимирани филм представља седам искрених и аутентичних прича о псима луталицама.
Комбинујуќи документарни материјал са анимацијом и нараторима, филм својим тихим јунацима даје глас. Пратеќи седам сцена, од роѓења до поновног роѓења, гледаоци постају сведоци достојанствене псеќе борбе за опстанак.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • My Favorite War (2020)

  image
  A personal, animated documentary about the director's life growing up in Latvia during the Soviet era 1970-1990, where Sovjet used WW2 as an ideological weapon to...
 • СНЕЖЕН ШПИОН (2018)

  image
  Шпионите во зимски капути одат во потрага по забавни снежни авантури. Откриваат како некои од најсимпатичните арктички животни преживуваат и живеат во магичниот...
 • Матадор (2008)

  image
  Матадор е епска приказна за Давид Ел Фанди Фандила и неговата борба да стане нај ценет светски матадор. Срцепарателните пречки и возбудливите успеси го...
 • America in Rome (1998)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.