СОДРЖИНА

Пеги обавља посао извршне асистенткиње у једној фирми. Не скида осмех са лица и свима око себе покушава помоќи. Нема посао из снова, партнера нити дете, а љубав њеног живота је пас Пенсил. Када пас угине, њен живот губи смисао и отима се контроли. Пеги прими позив из ветеринарске клинике, а ветеринар јој понуди да удоми злостављаног пса. Пеги прихвати малу животињу, па се заљубљује у тренера паса Њута. Убрзо постане веганка, почне подржавати животињска права и наговарати остале да се придруже племенитој борби. Спасавање паса и других животиња постане њена страст.

Слики

Година пса

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Самохран родител: На море (2012)

  денес
  image
  Самохран татко: Семејството се подготвува за венчавката на Соси и Питер, но додека куќата е свртено наопаку, семејството итно мора да замине за Фунен и да му...
 • Синоокиот Мики (1999)

  денес
  image
  Англиски аукционер ѝ предлага брак на ќерката на мафијаш и дури отпосле сфаќа дека ќе му бараат „услуги".
 • Светилничари (2009)

  денес
  image
  Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и...
 • 303 (2018)

  денес
  image
  Студентица биологије Јуле (Мала Емде), на путу према Португалу, покупи аутостопера Јана (Антон Спиекер). Двојац напушта заједно Берлин у староме камперу, и путем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.