poster

The Mark of Zorro

The Mark of Zorro (1974)

Режисер: Don McDougall

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.8/10
(57 гласови)

СОДРЖИНА

The classic story the masked hero of Old California - his father has been replaced as governor by a corrupt tyrant, so the noble Don Diego Vega plays the coward by day and rides alone at night to defeat the powers of corruption!

Слики

The Mark of Zorro

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Седумте величествени (1960)

  image
  Еден бандит тероризира мексиканско фармерско село секоја година. Тројца од фармерите се пратени во САД за да бараат луѓе што ќе ги заштитат. Тие најмуваат група...
 • Блекторн (2011)

  image
  Буч Кесиди, т.н. Блекторн, живее мирен живот во едно зафрлено боливиско село. Уморен е од многубројните настани во САД и сака да си го види семејството пред да...
 • Stolen Goods (1934)

  image
  Wаyне глуми Јохна Царрутхерса, Маршала САД-а који у тајности истражује пљачке које је починио Полка Дот Бандит (Yакима Цанутт). Мислеќи да је Маршал починио...
 • Вера Круз (1954)

  image
  Током пута ови плаќеници откривају да је у грофичиној кочији скривен сандук са златницима, намењен цару за борбу против побуњеника.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.