Оценка на корисникот: 7.8/10
(60 гласови)

СОДРЖИНА

Во режија на Дензел Вашингтон и со Мајкл Б. Џордан во главната улога со сценарио на Вирџил Вилијамс, „Дневник за Џордан“ е заснован на вистинска приказна за наредникот Чарлс Монро Кинг (Џордан), војник распореден во Ирак кој почнува да води дневник на љубовта и совети за неговиот млад син. Дома, уредничката на Њујорк Тајмс Дејна Кенеди (Шанте Адамс), повторно ја разгледува приказната за нејзината необична врска со Кинг и неговата трајна посветеност кон неа и нивното дете. Филмот е сеопфатен приказ на љубов која се случува еднаш во животот и е моќен потсетник за важноста на семејството.

Слики

Дневник за Џордан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Магнетски тактови (2021)

  image
  Бретања, 1980-ти. Група пријатели кои копнеат за возбуда емитуваат бесплатна радиостаница од нивниот роден град во внатрешноста. Џером ја води станицата со...
 • Аллер ретоур (1978)

  image
  Сељак са породицом долази у Париз да наѓе посао. Он се убрзо запосли, али није задовољан, па често мења послодавце. У потрази за бољим послом наседне посреднику,...
 • Девојката во паркот (2007)

  image
  Сигурни Вивер е измачувана мајка прогонувана од исчезнувањето на бебето пред петнаесет години. Во нејзе се раѓа нерационална надеж дека проблематичната тинејџерка...
 • Цивил (2014)

  image
  Након повратка из војне службе Емрах се повлачи у себе, избјегава дружење с обитељи и старим пријатељима те проводи вријеме лутајуќи цестама потпуно сам. Опсједа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.