poster

Лхамо и Скалбе

Lhamo and Skalbe (2019)

драма | Кина
Режисер: Gyal Sonthar
Cinemax 2 | среда | 12:00

Оценка на корисникот: 7.5/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Ламо и Скалбе не можат да се земат кога ќе откријат дека Скалбе веќе има регистриран брак. Скалбе оди во потрага по својата бивша сопруга, само за да открие дека таа се откажала од секуларниот живот кога го прекршила нивниот брачен завет...
Ламо и Скалбе не можат да се земат кога ќе откријат дека Скалбе веќе има регистриран брак. Сеќавањата се враќаат додека Скалбе тргнува во потрага по бившата сопруга Куојехе, само за да открие дека девојката се откажала од својот секуларен живот кога го прекршила нивниот брачен завет пред четири години. Религиозниот идентитет на Куојехе во голема мера го попречува обидот на Скалбе да обезбеди развод. Во меѓувреме, Ламо се оддалечува. Принудена да оди на пробите за тибетската опера наречена „Епот на кралот Гесар за кинеската Нова година“, Ламо ја игра главната улога на Нгада Намо, „грешна“ жена која паднала во пеколот. Како што расте антипатијата на Ламо кон ликот, нејзиниот страв од брак исто така почнува да излегува на површина поради тајната закопана длабоко во нејзиното срце.

Улоги
Сцеарист:
Продуцент: Xi Liao
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 110 мин

Слики

Лхамо и Скалбе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Носталгија (1983)

  image
  Андреј Горчаков је руски песник, којег прати преводилац Еугениа с којом путује Италијом истражујуќи живот једног руског композитора из осамнаестог века. У једном...
 • Ова е Мартин Бонер (2013)

  image
  Во потрага по нов почеток, по болниот развод, Мартин Бонер се сели во Рино каде што се вработува во добротворна организација која им помага на бившите затвореници...
 • Декодирање Ани Паркер (2013)

  image
  Заснован на истинитим догаѓајима, филм Декодирање Ани Паркер говори о афирмативној животној причи две изузетне жене: Ани Паркер, која је три пута преживела рак и...
 • Војната е завршена (2010)

  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.