рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(138 гласови)

СОДРЖИНА

За да избегне да служи затвор, уличниот тркач, Шон Босвел е испратен да живее со својот татко во Токио.
Шон Босвел е испратен надвор од земјата за да живее со својот татко кој е воено лице, во Токио. Во земјата од која потекнуваат тркачите со модификации, едноставната улична трка ѝ има отстапено место на „дрифт“ трката која ѝ пркоси на гравитацијата. Во својот прв обид во светот на „дрифт“ трките, Шон без да знае се натпреварува со „Кралот на дрифтот“ кој има врски со Јакуза мафијата, јапонската криминална машина. Единствениот начин Шон да го врати својот долг поради поразот е да се упати во смртоносниот свет на токиското подземје.

Слики

Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Паyдирт (2020)

  image
  A parolee teams up with his old crew to find a buried bag of cash that was stolen a decade ago during a DEA bust gone wrong.
 • Змии на авион (2006)

  image
  Кога отровни змии се качуваат на лет преку Пацификот, задача на агентот на ФБИ, Невил Флин, е да го спречи изопачениот план на опасен убиец да елиминира клучен...
 • Сурови уговор (1986)

  image
  Бивши агент ФБИ-а, Марк Камински је избачен из агенције због превелике бруталности према мушкарцу осумњиченом за злостављање девојчице. Али када шеф ФБИ-а, Хери...
 • Нападот на Вол Стрит (2013)

  image
  Џим е сосема обичен човек, жител на Њујорк, сопруг вљубен во својата жена, којашто е тешко болна. Одеднаш, економската криза ќе предизвика тој да загуби се што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.