poster

Брзи и бесни 3

The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006)

акција, криминалистички, трилер | САД, Германија, Јапонија
Режисер: Justin Lin

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(123 гласови)

СОДРЖИНА

За да избегне да служи затвор, уличниот тркач, Шон Босвел е испратен да живее со својот татко во Токио.
Шон Босвел е испратен надвор од земјата за да живее со својот татко кој е воено лице, во Токио. Во земјата од која потекнуваат тркачите со модификации, едноставната улична трка ѝ има отстапено место на „дрифт“ трката која ѝ пркоси на гравитацијата. Во својот прв обид во светот на „дрифт“ трките, Шон без да знае се натпреварува со „Кралот на дрифтот“ кој има врски со Јакуза мафијата, јапонската криминална машина. Единствениот начин Шон да го врати својот долг поради поразот е да се упати во смртоносниот свет на токиското подземје.

Слики

Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3Брзи и бесни 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меѓународна завера (2009)

  недела
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  денес
  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Јача од смрти (2015)

  денес
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Предатор 2 (1990)

  денес
  image
  Еден полициски началник открива дека едно невидливо суштество – вонземски ловец на крупен дивеч познат како предатор – убива криминалци и полицајци и го има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.