poster

Плесом до љубави

Strictly Ballroom (1992)

комедија, драма, музика, романса | Австралија, Обединетото Кралство
Режисер: Baz Luhrmann

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Ово је прича о плесачу, који одбија да строго прати прихваќена правила балског плеса, па ствара свој стил кореографије, што потпуно излуѓује све водеќе фаце балског плеса.Баш пре заказаног такмичења на Панпацифичком шампионату у плесу, он је приморан да обучава нову партнерку. Девојка која пристаје да плеше са њим је почетница и испрва се чини да нема много талента, али онда се, уз његову помоќ, претвара у сигурну, дивну плесачицу.

Слики

Плесом до љубавиПлесом до љубави

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клуб среќно разведених (2020)

  сабота
  image
  Забавна комедија о двојици цимера који се покушавају забавит након развода. Бен је девастиран када његова супруга затражи развод. Док су сви њихови пријатељи на...
 • Новогодишен ден (1989)

  сабота
  image
  Дру, млад писател од Калифорнија, се вселува во изнајмен стан во Њујорк на Нова Година. Кога го поминува прагот на станот забележува дека трите претходни станарки...
 • Грабеж во Будимпешта (2020)

  сабота
  image
  Откако им умира пријателот, богатиот архитект Марсел и неговите неуспешни другари одлучуваат да ја исполнат последната желба на пријателот со тоа што ќе ја...
 • Ho visto le stelle (2003)

  сабота
  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.