рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 7.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Џејк е себичен студент кој неколку дена пред Божик се буди во една калифорниска пустина, во костум на Дедо Мраз и со бела брада! Сега мора брзо да најде начин да се врати дома навреме за Божик.
Џејк Вилкинсон (Џонатан Тејлор Томас) е себичен студент кој има само една работа на ум, да се врати дома за Божик за да го добие „поршето“ што му го ветил татко му. Само неколку дена пред рокот, Џејк се буди во една калифорниска пустина без скршена пара, носејќи костум на Дедо Мраз и бела брада! Тоа е шега што му ја организирала неговиот фудбалски тим како одмазда поради тоа што мислат дека тој ги измамил не давајќи ги точните одговори на финалниот тест. Џејк мора да најде начин да се врати во Њујорк за Божик. Очаен да си го земе подарокот, тој лета, ползи, лаже, трча, малтретира луѓе, па дури и се санка на патот кон исток. Но, неговата мисија се претвора во комедија на грешки кога еден куп шаренолики туѓинци му бараат помош и добрина на Дедо Мраз. Колку е поблиску до дома толку повеќе Џим го сфаќа вистинското значење на празникот Божик, како и важноста на семејството.

Слики

Ќе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за БожикЌе бидам дома за Божик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Запловимо у љубав (2019)

  денес
  image
  Учитељица дознаје да њезин бивши дечко ради за граѓевинског подузетника који гради одмаралиште на Плавом отоку.
 • Малата стројничка (2021)

  денес
  image
  Средношколската наставничка Кери Фокс (Лора Вандерворт), омилена помеѓу нејзините ученици, му доделува проект на класот во којшто секој ученик мора да создаде и...
 • Доаѓа изненадувањето! (2009)

  денес
  image
  Анџела и Кертис се млад брачен пар, посветен на кариерата. Тие сѐ уште не размислуваат за семејство. Кога ќе дознае Анџела дека е трудна, таа не ќе знае дали да...
 • A Nice Girl Like You (2020)

  денес
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.