poster

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain (2021)

Режисер: Morgan Neville

рејтинг: 7.7/10

Слики

Roadrunner: A Film About Anthony BourdainRoadrunner: A Film About Anthony BourdainRoadrunner: A Film About Anthony BourdainRoadrunner: A Film About Anthony BourdainRoadrunner: A Film About Anthony BourdainRoadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари низа (2015)

  image
  The NFL has staged 48 Super Bowls. Four photographers have taken pictures at every one of them. In KEEPERS OF THE STREAK, director Neil Leifer tells the story of...
 • Сафари во Африка (2013)

  image
  Погледнете ги лавовите на брегот на Намибија во лов на фоки, бањајте се со слоновите во Окаванго Делта, запознајте ги петнаесетте милиони лилјаци во Кансаки, за...
 • Поларна свјетлост - Пламен на небу (2012)

  image
  Сабласно треперење освјетљава поларну ноќ. Тајанствена шарена појава на ноќноме небу фасцинира људе од памтивијека. Поларна свјетлост зацијело је најдојмљивија...
 • Flying Monsters 3D with David Attenborough (2011)

  image
  Famous naturalist David Attenborough explains the rise and fall of pterosaurs, mistakenly known as flying dinosaurs. He also flies a glider to show how big the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.