СОДРЖИНА

Јое Мацбетх је вриједни директор првокласног ресторана у Глазгову, док је власник ресторана пак познати телевизијски продуцент Дунцан Доцхертy, који себи приписује све резултате Јоеовог труда. Једне вечери, кад је кренуо на пиќе са својим радним колегом и пријатељем, кухаром Биллyем, Јое среќе три чудна човјека који проричу да ќе њихов ресторан добити три звјездице и да ќе Јое постати власник истог. Меѓутим, док су одлазили, они су додали су да ќе и Биллyјев син такоѓе постати власник ресторана. Хоќе ли пријатељи пасти у замку овог чудног пророчанства, хоќе ли се промијенити њихови животи...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Романса од роман (2011)

  денес
  image
  Новелист во обид Нејт Шеферд и убавата Џени Спаркс се среќаваат во луксузен ресторан во Њујорк, секој излегувајќи од комично кошмарна врска. Нивната случајна...
 • Доаѓа изненадувањето! (2009)

  денес
  image
  Анџела и Кертис се млад брачен пар, посветен на кариерата. Тие сѐ уште не размислуваат за семејство. Кога ќе дознае Анџела дека е трудна, таа не ќе знае дали да...
 • Национална класа - филм (1979)

  денес
  image
  Бранимир Митровиќ. Флојд, голем љубовџија и уште поголем љубител на автомобилски трки подготвен е да направи се за да победи на својата најважна трка...
 • Велика трка (2013)

  денес
  image
  Франсоа Ноел обожава славну трку „Тур де Франс“. И одлучи да учествује на свој начин. Али супрузи и сину обеќао је одмор. На који су, на крају, разочарани,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.