poster

Тркало на среќата и фантазијата

Gûzen to sôzô (2021)

драма, романса | Јапонија
Режисер: Ryusuke Hamaguchi

рејтинг: 7.6/10

СОДРЖИНА

За време на возењето во такси, Меико дознава дека мажот по кој нејзината пријателка е луда е нејзиното бившо момче. Нао има итар план да се одмазди на професор за тоа што го паднал нејзиното момче на последниот испит. Аја и Нацуко биле соученици и случајно се среќаваат по 20 години. Во три епизоди, јапонскиот режисер Рјусуке Хамагучи раскажува шармантни и интересни приказни за чудни средби и неверојатни случајности какви што само љубовта - и кинематографијата може да ги напишат. Интересен филм полн со ненадејни пресврти.

Слики

Тркало на среќата и фантазијатаТркало на среќата и фантазијатаТркало на среќата и фантазијатаТркало на среќата и фантазијатаТркало на среќата и фантазијатаТркало на среќата и фантазијатаТркало на среќата и фантазијатаТркало на среќата и фантазијата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Понеделник (2020)

  image
  „Понеделник“ ја следи приказната на Мики (Себастија Стен) и Клои (Дениз Гог), двајца Американци на триесетина години, кои живеат во Атина и кои се запознаваат...
 • Мој краљ (2015)

  image
  Након озбиљне незгоде на скијању, Тонy је примљена у рехабилитацијски центар. Овисеќи о помоќи медицинског особља и лијековима против болова, она користи вријеме...
 • Додека бевме овде (2012)

  image
  Додека работела на литературно дело на еден ирски остров, мажена жена има афера со помлад маж...
 • Љубов на Харбор Ајланд (2020)

  image
  Лили е успешна дизајнерка на ентериери која брза да ѝ помогне на тетка ѝ Меги која планира да го продаде шармантниот пансион, а кој сепак имал подобри денови....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.