СОДРЖИНА

„Субјектот“ следи успешен бел документарист кој се справува со неуспехот на својот претходен филм во кој е снимено убиство на црн тинејџер. Додека работи на најновиот проект, некој го снима секое негово движење, загрозувајќи го неговиот идиличен живот.
„Субјектот“ го следи Фил Вотерхаус (Џејсон Бигс), успешен бел документарист кој се справува со неуспехот на својот претходен филм во кој е снимено убиство на црн тинејџер. Додека работи на својот најнов документарен проект за голема ТВ-станица, некој го снима секое движење на Фил, загрозувајќи го неговиот идиличен живот.

Слики

Субјектот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Книгата на љубовта (2016)

  image
  Архитектот од Њу Орлеанс, Хенри, уште тагува поради трагичната смрт на неговата бремена сопруга, па се спријателува со една тинејџерка бездомничка. Со текот на...
 • Виве Л'Амоур (1994)

  image
  Психолошка драма. У тајванском главном граду Таипеију живе многи осамљени и отуѓени људи. Меѓу њима су и повучени хомосексуалац Хсиао-канг (Канг-схенг Лее), тиха...
 • Кругови (2013)

  image
  “Кругови” је српска антиратна мелодрама из 2013. године, режисера Срѓана Голубовиќа, а сценарио су написали Срѓан Кољевиќ и Мелина Пота Кољевиќ, по истинитом...
 • Директан пренос (1982)

  image
  Два младиќа и једна девојка, пролазеќи кроз све дилеме своје генерације, живе заједно и покушавају да изграде свој свет, да наѓу своје место у друштву. Начин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.