poster

Посветеност - Асли

Bağlılık Aslı (2019)

драма | Турција
Режисер: Semih Kaplanoglu
Cinemax 2 | 18.2.23 | 07:25

Оценка на корисникот: 6.8/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Асли, млада мајка која се обидува да најде дадилка за да се врати на работа, конечно ја среќава Ѓулнихал. Ѓулнихал исто така е мајка. Со Ѓулнихал во нејзиниот живот, Асли се соочува со тајни кои ги избегнувала.
„Посветеност - Асли” се фокусира на модерните врски меѓу родителите и децата и дилемите со кои се соочува Асли како мајка и жена. Откако ја напушта работата на кратко за да го чува бебето, Асли почнува да бара дадилка за да може да се врати на работа. Средбата со Ѓулнихал – која исто така е мајка – предизвикува Асли да се соочи со нејзините најмрачни тајни.

Слики

Посветеност - Асли

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Конференција (2020)

  image
  Една есенска вечер во 2002, 40 чеченски терористи го зазедоа театарот Дубровка во Москва. Стотици луѓе загинаа во заложничката криза. По 17 г., еден од...
 • The World (2012)

  image
  Die Welt is an audacious hybrid between fiction and documentary, showing contemporary Tunisia shortly after the Jasmine Revolution in 2011. In this insightful...
 • Дневник за Џордан (2021)

  image
  Во режија на Дензел Вашингтон и со Мајкл Б. Џордан во главната улога со сценарио на Вирџил Вилијамс, „Дневник за Џордан“ е заснован на вистинска приказна за...
 • Попис жеља (2021)

  image
  Свјесна да јој се ближи крај, смртно болесна жена потражи кќер коју је дала на посвајање још као дијете. Њих двије одлуче заједно остварити све што је на њиховом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.