СОДРЖИНА

Етиен, шармантен актер кој е често без работа, води театарска работилница во затвор, каде што собира необична група затвореници за да ја постави познатата претстава на Семјуел Бекет „Чекајќи го Годо“. Кога му е дозволено да ја одведе живописната група затвореници на турнеја надвор од затворот, Етиен конечно добива шанса да процвета. Секој настап е нов успех и меѓу ад-хок групата актери и режисерот се развива единствена врска. Но наскоро доаѓа последниот настап во Париз. Дали нивната последна заедничка ноќ ќе биде и нивната најголема ноќ?

Слики

Триумф

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Grand Hotel Excelsior (1982)

  вторник
  image
  Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in...
 • Степфордските сопруги (2004)

  вторник
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Вампирки (2012)

  вторник
  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Dad's Army (2016)

  вторник
  image
  The Walmington-on-Sea Home Guard platoon deal with a visiting female journalist and a German spy as World War II draws to its conclusion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.