СОДРЖИНА

Лаура се оддалечила од нејзиното семејство од провинцијата и се преселила во Копенхаген за да биде писателка. Кога се враќа во нејзиниот дом за свадбата на нејзиниот брат, открива дека тој ќе се жени со нејзината најлоша детска непријателка Кетрин.
„Персона нон грата” е хумористична драма за млада жена Лаура, која се оддалечила од нејзиното семејство од провинцијата и се преселила во Копенхаген за да биде писателка и да живее боемски живот каков што отсекогаш сонувала. Кога таа се двоуми и се враќа дома да присуствува на свадбата на брат ѝ, таа открива дека тој ќе се жени со нејзината најлоша непријателка од детството Кетрин. Лаура дознава дека Кетрин го презела нејзиното место во семејството – и сега Лаура чувствува голема потреба да си го врати назад.

Слики

Персона нон грата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грубијан (1953)

  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Последните (2020)

  image
  Рударско село во лапонските тундри станува средиште на тензии меѓу пастирите на елени и рударите. Рупи, цврст млад рудар, тајно е вљубен во Рита, жената на својот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.