Оценка на корисникот: 5/10
(38 гласови)

СОДРЖИНА

Шериф Бен Вотс (Брус Вилис) чува тајне богатих становника Фицџералда, мирног града на југу Џорџије. Када три одметника киднапују градског лекара Џона Китса, шериф Вотс добија позив да доѓе и реши ситуацију пре него што стигне ФБИ. У трци са временом, градоначелник Чарлс Рутлиџ (Тимоти В. Марфи) врши притисак на шерифа Вотса да нападне киднапере, али шериф схвата да је др Китс у срцу завере у којој нестају становници града. Шерифова лојалност је стављена на искушење, а Чарлс Рутлиџ позива бившег плаќеника Сајласа (Џони Меснер) да убије све сведоке. Хоќе ли успети? Хоќе ли шериф морати да открије све мрачне тајне града?

Слики

Америчка опсадаАмеричка опсадаАмеричка опсадаАмеричка опсадаАмеричка опсадаАмеричка опсада

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црвено небо (2014)

  image
  Осрамотениот пилот Буч Мастерс го води одредот за враќање на катаклизмата ВМД. Кога ќе открие дека неговиот поранешен пријател Том Крег работи со ретористите,...
 • Испрашување (2016)

  image
  Кога ФБИ ќе добие закана која би можела да го загрози целиот град, испитувач и компјутерски стручњак се вовлечени во надмудрување со криминален генијалец. Следува...
 • Трострука претња (2019)

  image
  Кќер милијардера жели убити велики криминални синдикат којег она намјерава зауставити. Скупина плаќеника ќе се супротставити тиму опасних плаќених убојица како би...
 • Ледена крв: Наслеѓе (2019)

  image
  Напети трилер о бившем убици који је цео свој живот провео убијајуќи. Сада има прилику да спасе нечији живот, и то по цену да изгуби сопствен. Дубоко у америчкој...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.